Dom dla Virginii


We współpracy z Franciszkańskim Sekretariatem misyjnym MUTIMA ruszył nowy projekt w naszej parafii. Pragniemy pomóc rodzinie Virginii w budowie domu.

Virginia należy do plemienia Indian Guaraní i mieszka w jednej z wiosek sąsiadującej z Puerto Libertad. Tak jak większość Indian w okolicy znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej i żyje na granicy nędzy.

Sytuację Virginii dodatkowo komplikuje fakt, że ma niepełnosprawną córkę, Zunildę, u której zdiagnozowano epilepsję i która wymaga ciągłej opieki. Nie wstaje z łóżka, nie mówi i nie potrafi jeść samodzielnie. Oprócz tego Virginia utrzymuje piątkę swoich dzieci i dwoje wnucząt.


Jesteśmy po rozmowach z burmistrzem naszego miasteczka, który zobowiązał się pomóc w zbudowaniu domu. Potrzebujemy zdobyć jedynie fundusze na zakup potrzebnych materiałów. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę na portalu pomagam.pl. Poniżej umieszczamy link, pod którym można dokonać wpłaty, przekazać informację o akcji swoim znajomym, oraz dowiedzieć się nieco więcej o sytuacji Virginii:


https://pomagam.pl/domdlavirginii


Można też wpłacać na ten cel bezpośrednio na konto Sekretariatu Misyjnego MUTIMA:


Franciszkański Sekretariat Misyjny MUTIMA

Bank Zachodni W.B.K S.A. oddział w Krakowie

75 1500 1142 1211 4003 4118 0000

z dopiskiem "Dom dla Virginii".

Za wszelką pomoc finansową oraz za pomoc w rozpropagowaniu naszej akcji składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!

218 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
O NAS

Wspólnota OO. Franciszkanów Krakowskiej Prowincji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (bernardyni) prowadząca parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Puerto Libertad (Diecezja Puerto Iguazú), w Prowincji Misiones w Argentynie

ADRES

c. Córdoba 326

3374 Puerto Libertad

Misiones, Argentina

tel. +54 3757 496 164

JEŚLI CHCESZ WSPOMÓC FINANSOWO NASZĄ MISJĘ MOŻESZ WPŁACIĆ NA KONTO SEKRETARIATU MISYJNEGO:
(Z dopiskiem "Puerto Libertad")
MUTIMA.jpg